گروه صنایع غذایی فافا فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات غذایی در سال ۱۳۶۵ با راه اندازی اولین واحد تولیدی خود با نام شرکت مشهد فافا و تحت عنوان اسامی تجاری فافا و تیار آغاز کرد. در طی ۳۶ سال گذشته علاوه بر اینکه محصولات تولید خود را تنوع بخشیده، تعداد واحدهای زیرمجموعه این گروه نیز به ۵ واحد گسترش یافته است. ۴ واحد تولیدی در شهرستان نیشابور و یک واحد تولیدی در شهر مشهد واقع شده است.

این گروه از ابتدای ورود خود به عرصع تولید، عمواره تولید محصول با کیفیت و سالم با استفاده از مواد اولیه مرغوب و استفاده از دانش انسانی متخصص و به کارگیری ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا را به عنوان خط مشی خود قرار داده است و کوشیده تا بتواند ارتباطی صادقانه با مصرف کننده واقعی برقرار سازد چراکه سلامت و امنیت غذایی مصرف کننده محصولات تولیدی فافا در راجحیت قرارداشته است.

در حال حاضر محصولات تولیدی این کارخانجات از طریق دفتر مرکزی که در تهران و مشهد واقع شده اند به سراسر کشور ارسال و در اختیار نمایندگان معتبر پخش مواد غذایی که بسیاری از آنها از همان ابتدای پیدایش فافا تا کنون با مجموعه همکاری داشته اند قرار میگیرد. این حسن همکاری طولانی مدت خود گویای کیفیت مناسب محصولات و رفتار صادقانه این گروه با مصرف کنندگان می باشد. همچنین محصولات تولیدی فافا با افتخار به بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، کشورهای عربی و کشورهای همسایه از طریق نمایندگان معتبر و قابل اطمینان که خود بخشی از این گروه می باشند صادر میگردد.

فافا با گسترش واحدهای تابعه خود گامی مهم در به کارگیری نیروی انسانی و اشتغال زایی در بخش صنعت کشور همراه با تاکید بر ایجاد کارگروهی جهت حصول نتیجه بهتر و با کیفیت تر داشته است.

کلیه کارخانجات تولیدی این مجموعه در تمامی سالهای حضور خود در عرصه تولید به کرات و دفعات مفتهر به کسب عنوان واحد نمونه شده و دارای درجه کیفی الف در سطح شهرستان =، استان و کشور اعطا شده از مراحع ذیصلاح می باشند.

ما در گروه صنابع غذایی فافا همواره تلاش میکنیم تا با دریافت مستقیم و بی واسطع مواد اولیه مرغوب از باغدار و کشاورز ایرانی، محصولات با کیفیت و استاندارد مناسب برای عرضه در داخل و خارج کشور با حفظ حقوق مصرف کنندگان بر پایه دانش و تخصص هکاران خود در دسترس خانواده های ایرانی قرار دهیم. هکچنین با استفاده از نظرات سازنده مصرف کنندگان، نمایندگان و همکاران مشغول در بخش فروش، تولید، فنی و سایر بخش ها همواره سعی در بهبود و ارتقا سطح کیفیت محصولات و همینطور تنوع بخشیدن به تولیدات خود در سطح میفی مورد توقع و انتظار مصرف کنندگان خود داریم.

شرکت مشهد فافا واقع در کیلومتر ۲ جاده نیشابور به مشهد در زمینی به مساحت ۳۴۸۵۳ و زیربنای ۶۰۰۰ مترمربع از سال ۱۳۶۵ تا کنون با تولید محصولات لواشک – رب گوجه فرنگی قوطی و اسپتیک – مربا – مارمالاد – قرهقروت و پوره سیب اسپتیک با نام تجاری فافا مشغول به فعالیت می باشد.