Search

Product categorization

دسته‌های محصولات

Products

برچسب ها

سویا

پروتئین سویا

سویا، لوبیا سویا یا دانه سویا گونه ای از حبوبات بومی آسیای شرقی است که به طور گسترده برای دانه های خوراکی آن کشت می شود که کاربردهای متعددی دارد

استفاده از دانه های سویا در غذاهای تخمیر نشده سنتی شامل شیر سویا بوده که از آن توفو و پوست توفو ساخته می شود. غذاهای تخمیر شده سویا شامل سس سویا، خمیر لوبیا تخمیر شده، ناتو و تمپه است. کنجاله سویای بدون چربی منبع مهم و ارزانی از پروتئین برای انسان و دام, به شکل محصولات غذایی بسته بندی شده, می باشد. به عنوان مثال، محصولات سویا، مانند پروتئین گیاهی بافت دار  (TVP)، مواد تشکیل دهنده بسیاری از جایگزین های گوشت و لبنیات هستند.

پروتئین گیاهی بافت دار  (TVP) که به عنوان پروتئین سویا بافت دار (TSP)، گوشت سویا یا تکه های سویا نیز شناخته می شود، محصول آرد سویا بدون چربی است که در حقیقت فرآورده جانبی استخراج روغن سویا می باشد. اغلب به عنوان  محصول نظیر گوشت یا گسترش دهنده گوشت استفاده می شود. سریع پخته می شود و پروتئین آن قابل مقایسه با گونه هایی از گوشت حیوانات مختلف است. برای مثال در ماکارونی بسیار لذیذ است که ما در اینجا دستور پخت آن را برای شما گذاشته ایم.

رب

رب گوجه فرنگی

مشهدفافا بیش از بیست سال است که مشغول تولید رب گوجه فرنگی می باشد

با توجه به اهمیت کاربرد این چاشنی در غذای ایرانی, فافا سعی بر آن داشته تا دائماً سطح کیفیت این محصول را ارتقا دهد, برای نیل به این هدف, فافا از برترین ماشین های مکانیزه تولید رُب از جمله دستگاه ساخت شرکت FMC ایتالیا, که به صورت دو مرحله ای و به روش تغلیظ در خلاء عمل می کند, بهره میبرد و طبیعتاً استفاده از گوجه فرنگی مرغوب نیز رکن دیگر تولید این محصول می باشد و بدین ترتیب است که به گفته اکثر مشتریان رُب فافا در زمره برترین های بازار به لحاظ کیفیت قرار دارد.

ادویه جات تیار

در هنر آشپزی، ادویه هر دانه، میوه، ریشه، پوست یا سایر مواد گیاهی به شکلی است که عمدتاً برای طعم دادن یا رنگ غذا استفاده می‌شود. ادویه جات از سبزی های خشک، که برگ ها، گل ها یا ساقه های گیاهان برای طعم دادن یا چاشنی غذا می باشند، متمایز می باشند. ادویه جات گاهی در پزشکی، مراسم مذهبی ملل، لوازم آرایشی یا تولید عطر استفاده می شود. به عنوان مثال، وانیل معمولاً به عنوان یک ماده در تولید عطر استفاده می شود. گفتنی است شیرین کننده های گیاهی مانند شکر با وجود شباهت در ذات, ادویه محسوب نمی شوند.

گروه صنایع غذایی فافا رویه معمول خود در به کار گرفتن مواد اولیه درجه یک را در مورد ادویه های تولیدی در این مجموعه نیز رعایت کرده و خود را متعهد به ارائه محصول اعلا به مشتری می داند.

پودر سوخاری

پودر سوخاری

پودر سوخاری عموماً از نان حجیم یا پودر نان تهیه می شود.

برای آماده سازی آرد سوخاری نان باید دو دفعه تحت فرآیند پخت قرار می گیرد بدین معنی که ابتدا می باید از آرد نان پخته شود و سپس نان تبدیل به آرد سوخاری گردد و این یعنی تولید آن به شکل مستقیم از آرد معمولی امکان پذیر نمی باشد.

افزودنی غذایی متشکل از آرد سوخاری و ادویه جات مختلف را پودر سوخاری نامیده اند.

از این پودر می توان برای پخت مرغ, ماهی, نان سوخاری و بسیاری غذاهای دیگر استفاده کرد. فرآیند پوشش دادن مواد غذایی به وسیله این آرد, که محتوی زبره نان است, زبره پوشانی نامیده می شود.

شرکت ساحل برج از مجموعه صنایع غذایی فافا تولید کننده این محصول می باشد.

بخشی از لواشک های ما

مربا

مربا یا لیچار از پختن میوه با شکر به دست می‌آید. این محصول فافا در ظرف دربسته نگهداری می‌شود و برای مدت زمان طولانی سالم باقی می‌ماند. همچنین ما در ترکیبات این صبحانه خوشمزه و مقوی از پکتین طبیعی و عسل به عنوان افزودنی استفاده می کنیم.
نوتریکا

پودر کیک نیمه آماده

کیک‌هایی که با پودر کیک نوتریکا درست می‌شوند برای مدت زمان بیشتری بافت مرطوب خود را حفظ می‌کنند، سریع آماده می‌شوند و احتمال اینکه نتیجه کار شما خوب از آب درنیاید کم است. همچنین پخت این کیک در خانه به شما این امکان را می‌دهد که کنترل بیشتری روی موادی که در آن به کار می‌برید داشته باشید. برای مثال ممکن است دوست داشته باشید از اسانس وانیل یا قهوه بیشتر استفاده کنید.

پیاز خشک

پیازخشک یک محصول پرکابرد و سالم است که چون ما به شکل مناسب و استاندارد خشک میکنیم عطر و طعم خودش رو حفظ میکند و می‌تواند جایگزین مناسبی برای پیاز در آشپزی‌های شما باشد .

به طور کلی خشک کردن یکی از روش های قدیمی و موثر برای نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی می باشد. انجام این کار به شکل صحیح و با بهره گیری از اصول علمی سبب حفظ خواص مطلوب ماده غذایی برای مدتی قابل توجه خواهد شد که بدون شک برای سبک زندگی پرمشغله امروز امری ضروری است.

گروه صنعتی فافا با افتخار حدود چهار دهه تولید انواع سبزیجات خشک, پیاز خشک و… با درجه کیفی ممتاز با برند تیار را در رزومه خود دارد.

پیاز های تازه با کیفیت از مزارع دور و نزدیک جمع آوری شده و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته خارجی و داخلی و رعایت حداکثر نکات بهداشتی در کارخانه ساحل برج به صورت پیاز خشک تولید می شوند. این رویه همواره در دستور کار گردانندگان این مجموعه قرار داشته و بدین ترتیب پیاز خشک تیار همواره جزو لاینفک آشپزی ایرانی می باشد.

گوجه فرنگی خشک

 گوجه فرنگی خشک را می توان در زمره خوراکی های قدیمی به حساب آورد که به تازگی مجدداً به چشم آمده است!

استفاده از این محصول سالم و مغذی در بسیاری اشکال ممکن می باشد.

استفاده به شکل تنقلات روزانه مانند آجیل.

به کار بردن آن در بسیاری غذاهای سنتی ایرانی و سالادهای گوناگون.

استفاده در غذاهای مدیترانه ای و ایتالیایی مانند پیتزا, سُس پاستا, بروشِتا و…

یکی از پیش غذاهای بسیار خوش مزه که با این محصول می توان تهیه کرد خیساندن گوجه خشک در مخلوط روغن زیتون, سیر و یا پودر سیر و سبزیجات است که مصرف آن به تازگی در ایران نیز رایج شده است.

goje khoshk

نان قنادی فراچاشت

نان قنادی در حقیقت لایه های تشکیل دهنده بسیاری از کیک های ارائه شده در قنادی ها می باشد.

استفاده از ورقه های کیک اسفنجی در صنعت شیرینی پزی امروز امری متداول است, همان لایه های کیک اسفنجی که در کیک های تولیدی صنایع غذایی با برش کوچک تر نیز می توان یافت.

کارخانه فراچاشت برای تولید محصولات عمدتاً آردی خود, حقیقتاً از مجهزترین و مدرن ترین ماشین آلات حاضر در صحنه صنایع غذایی ایران بهره می برد.

کیک قنادی

سبزی های خشک ما

سبزی خشک تیار

به طور کلی خشک کردن یکی از روش های قدیمی و موثر برای نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی می باشد. انجام این کار به شکل صحیح و با بهره گیری از اصول علمی سبب حفظ خواص مطلوب ماده غذایی برای مدتی قابل توجه خواهد شد که بدون شک برای سبک زندگی پرمشغله امروز امری ضروری است.

گروه صنعتی فافا با افتخار حدود چهار دهه تولید انواع سبزیجات خشک با درجه کیفی ممتاز با برند تیار را در رزومه خود دارد.

برند تیار بسیاری از سبزیجات مورد استفاده در آشپزی ایران و کشورهای دیگر را در لیست تولیدات خود دارا می باشد.

سبزیجات تازه با کیفیت از مزارع دور و نزدیک جمع آوری شده و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته خارجی و داخلی و رعایت حداکثر نکات بهداشتی در کارخانه های مشهد روستا و ساحل برج به صورت سبزیجات خشک تولید می شوند. این رویه همواره در دستور کار گردانندگان این مجموعه قرار داشته و بدین ترتیب سبزیجات خشک تیار همواره جزو لاینفک آشپزی ایرانی می باشد.

سبزی خشک

لواشک

نام فافا در صنایع غذایی ایران تداعی کننده نام لواشک بهداشتی است چرا که این برند در زمره اولین تولید کنندگان این محصول قدیمی و خوشمزه ایرانی به شکل بهداشتی و صنعتی قرار دارد. 

لواشک میوه یک خوراکی میان وعده سالم است که در قدیم با گرفتن پوره از میوه های ترش مانند آلو, آلوچه, زردآلو و نظایر آن لالوچه آبه صورت سنتی تهیه و در آفتاب خشک میشده است. این روش سنتی دارای دو نقص می باشد, اول اینکه در این روش پوره میوه جات جوشانده شده و نتیجتاً قسمت اعظم ویتامین و مواد مقوی آن از بین می رود و دوم خشک کردن در آفتاب بوده که طبیعتاً روشی بهداشتی نیست. امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای تولید لواشک از ماشین آلات پیشرفته شستشوی میوه و پوره گیری در خلا و خشک کردن به وسیله خشک کن های طبقاتی طولانی استفاده می شود و در واقع میوه پس از شستشو و دسته بندی توسط ماشین های شستشو و خط سورتینگ جداسازی شده و پس از خرد شدن برای حفظ آنزیم ها در دستگاه پیش پخت تا حدودی پخته شده, سپس جداسازی پوست, دانه و دُم توسط صافی ها انجام شده و در مرحله بعد تغلیظ در خلاء برای حفظ ویتامین و رنگ صورت می پذیرد.

پس از تغلیظ مناسب, محصول با پمپ های انتقال بر روی خشک کن های نواری قرار گرفته و خشک می شود اکنون لواشک ما آماده شده! بعد از آن لواشک ها در ابعادی بزرگ به قسمت قرنطینه منتقل شده و در روزهای بعد در اندازه های مختلف بریده , بسته بندی شده و راهی بازار می گردد.  

لواشک
فلش فافا فارسی

تافی ترش

تافی ترش میوه ای دارای طعم ترش و ملس می باشد که می تواند جایگزین تنقلات پر ضرر شود و از خواص آن به رفع خستگی, بهبود ضعف و تنظیم سیستم گوارشی می شود اشاره کرد. 

تافی

بیسکوییت شویدی

این محصول فراچاشت دارای آرد جو می باشد. بنا به همین دلیل فیبر بالایی دارد که افراد برای میان وعده های رژیمی از آن استفاده می کنند ولی این محصول دارای فواید چشمگیر بسیار دیگری نیز می باشد که شامل :

تاثیر در کنترل دیابت: فیبر یک ماده‌ی غذایی مناسب برای افراد دیابتی‌ است و می‌تواند موجب  کنترل قند خون در این افراد باشد. دانه‌ی جو سرشار از فیبر و حاوی ویتامین‌های ضروری و مواد معدنی است که جذب گلوکز را کند می‌کند.

بالا برنده‌ی سیستم ایمنی بدن: ویتامین C موجود در جو دو برابر بیشتر از مرکبات است. این ویتامین به قوی شدن سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. آهن و مس موجود در آن نیز می‌توانند حجم خون را بهبود بخشند و از بروز کم‌خونی جلوگیری کنند.

همچنین کنجد و جو به دلیل داشتن مقدار زیادی آنتی اکسیدان، اثر بازدارنده‌ای در فعالیت رادیکال‌های آزاد داشته و سیستم ایمنی بدن را به خصوص در برابر بیماری‌های سخت بالا می‌برد.

جلوگیری از پوکی استخوان و خرابی دندان‌ها: فسفر و مس موجود در جو می‌تواند سلامت کلی استخوان‌ها را ‏تضمین نماید. وجود فسفر در جو در درمان و نگهداری از استخوان و دندان‌ها موثر خواهد بود. همچنین وجود ویتامین B و Mg در این ماده برای محافظت طبیعی استخوان‌ها مناسب است. کلسیم موجود در کنجد نیز تاثیر بسیاری در سلامت دندان دارد.

خاصیت جلوگیری از کم‌خونی: جو و کنجد هر دو غنی از آهن هستند و با تولید بیشتر گلبول قرمز، در روند درمان کم‌خونی بسیار مفیدند.

مفید برای سلامت قلب: تنظیم قند، چربی و فشار خون موجب سلامت قلب و عملکرد بهتر آن می‌شود و به این ترتیب بیماری‌های قلبی عروقی با مصرف این مواد غذایی به حداقل می‌رسد.

تنظیم فشار خون: کنجد به واسطه‌ی منیزیم، فشار خون را در حد تعادل نگه می‌دارد و از افزایش ناگهانی آن جلوگیری می‌کند.

پودر ژله

ژلاتین ماده اصلی سازنده ژله است. از همین رو برای بررسی خواص ژله برای پوکی استخوان، اثرات ژلاتین بر بدن را بررسی میکنیم. پروتئین های موجود در ژلاتین و همچنین لیتیوم، فسفر و مس باعث حفظ استخوان ها و افزایش تراکم مواد معدنی اسکلت استخوانی می شوند. ژلاتین همچنین می تواند یک مکانیسم دفاعی مهم در برابر پوکی استخوان باشد، از طرفی اسیدهای آمینه نیز به مبارزه با آرتریت کمک می کنند.

از دیگر خواص ژله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرایند هضم را تسهیل می کند
  • ژله روند بهبودی را تسریع می‌کند
  • به کنترل وزن کمک می کند
  • پاسخ ایمنی را تقویت می کند
  • خواب را بهبود می بخشد
  • از پوست محافظت می کند
  • قند خون را کنترل می کند
  • ژله باعث تنظیم هورمونی می‌شود
  • مو، ناخن و پوست را تقویت می کند